Podsumowanie projektu

Z końcem marca br. zakończy się blisko 3-letni okres realizacji projektu „O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”.

Przez ten czas przeprowadziliśmy łącznie 32 jednostki warsztatowe (po 16 na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym) w każdym województwie, w których wzięło udział ponad 2100 osób. Każdy z uczestników szkoleń dostał pakiet materiałów edukacyjnych na zdeklarowanym poziomie nauczania.

P1180856

Zorganizowane zostały 2 konkursy plastyczne, z czego drugi cieszył się dużym zainteresowaniem (ponad 30 przesłanych prac). Wszystkie prace zostały zaprezentowane w dniu 27.10.2016 r. podczas konferencji podsumowującej projekt. Tego dnia odbyły się także dodatkowe warsztaty na poziomie ponadpodstawowym.

Od początku realizacji projektu był on promowany podczas corocznych pikników: Dni SGGW i Dzień żubra w Lutowiskach, a także podczas Targów Myśliwskich Hubertus EXPO. Można się było o nim dowiedzieć także podczas corocznych konferencji dotyczących ochrony żubra organizowanych przez Beneficjenta.

Nieustającym działaniem w ramach projektu jest dystrybucja materiałów edukacyjnych opracowanych i wydanych w ramach projektu. Można je pobrać z naszej strony internetowej bądź zwrócić się na maila (bison@smz.waw.pl) o ich przekazanie – do czego zachęcamy 🙂

 

 

Share